Na první prosincový týden jsem si pro vás připravil velmi zajímavou látku. Podíváme se spolu na počátky dějin židovského národa, jednak historicky doloženého, ale i na knihu knih Bibli, která dějiny Izraelitů popisuje ve své první Starozákonní části
Výuková prezentace ZDE – Starověká Palestina. Součástí prezentace je i odkaz na kreslený film 10. přikázání o životě proroka Mojžíše, který si shlédněte.. nebo aspoň kousek filmu, který vás zavede do dějin Izraelitů.

V týdnu 23 – 27.11. se podíváme na další orientální despocie, které vznikaly v oblasti kolem Perského zálivu : (oblasti dnešního Iránu ) to je Persie a dále na Chetity a Féničany .

Chválím za dobře zvládnutou Mezopotámii jak v procvičovacím drillu tak v následné prověrce.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dobrý den. na tento týden jsem si pro vás připravil dokončení Mezopotámie. V přiložené prezentaci se dozvíte mnoho zajímavostí o kultuře. vzdělání, umění Mezopotámské oblasti . Kultura Mezopotámie V prezentaci máte na konci stručný zápis do sešitu, který si jako vždy opište. Máte tem i další studijní materiály v podobě odkazů na krátká videa, která shlédněte. Přikládám i odkaz na prezentaci z Internetu, která vás zavede do Babylonu spolu s kdysi velmi populárním hitem“ Tam kde kdysi byl Babylon“, který spíš budou znát vaši rodiče. Tak příjemné studium a hezký týden Za týden v pátek 20 11. v 10 00 na povinné online hodině si spolu napíšeme prověrku z Mezopotámie

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pro následující týden se spolu půjdeme podívat na jednu z nejstarších říší Mezopotámii. V přiložené prezentaci Mezopotámie najdete spoustu informací, fotografií, obrázků i map. Zbylé informace najdete opět na MO teamsech. Online hodina bude opět v pátek v 10: 00

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Na týden 2.11. -6. 11. jsem pro vás připravil opakování Pravěku na našem území. Tento kvíz spustíte ve zdejším odkazu ZDE Tento test splňte ve vašem pondělním rozvrhovém čase dějepisu. ( nejpozději však do 22 00 hodin) .Novou látkou na tento týden je úvod do Starověku . Můžete použit učebnici . str. 43. – 46. Pro lepší pochopení , jsem vám připravil stručnou prezentaci látky i se zápisem do sešitu toho nejpodstatnějšího. Na páteční výuku se uvidíme od 10 00 – do 10:30 online, pokud někdo nebude moci, žádám dopředu omluvenku.Jinak všem děkuji za splnění úspěšné splnění drillů, známky máte na bakalářích. Těším se na viděnou , Přeji úspěšné vkročení do nového týdne . Více na teamsech Dejepis 6.A ,který už znáte.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V novém týdnu 19. -23.10. se podíváme na pravěké osídlení na našem území. O Keltech jsme si řekli již v minulé hodně, tento týden si pročtěte a prohlédněte prezentace ze života Germánů a Slovanu

Vše najdete opět na teamsech Dějepis 6. A, kde Vám jsem i k dispozici během dopoledních hodin k vysvětlení látky.

————————————————————————————————————–

V tomto týdnu14. – 16. 10. si jen zopakujte dobu kovů a podívejte se na kapitolu Počátky osídlení našeho území. Vše máte na teamsech Dějepis 6.A

Všechny dotazy Vám tam i rád zodpovím v e společném chatu. Přeji hezký den..