V souladu s vyhláškou č. 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění vyhlášky č. 116/2011 Sb., poskytuje naše škola poradenské služby zaměřené na:

• prevenci školní neúspěšnosti;
  • primární prevenci sociálně patologických jevů;
  • kariérové poradenství integrující vzdělávací, informační a poradenskou podporu vhodné volbě vzdělávací cesty a pozdějšímu profesnímu uplatnění;
  • odbornou podporu při integraci a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků z jiného kulturního prostředí a žáků se sociálním znevýhodněním;
  • péči o vzdělávání nadaných a mimořádně nadaných žáků;
  • průběžnou a dlouhodobou péči o žáky s výchovnými či výukovými obtížemi a vytváření předpokladů pro jejich snižování.

Tyto poradenské služby jsou zajišťovány především výchovný poradcem, koordinátorem pro oblast „Volba povolání“ a školním metodikem prevence, kteří spolupracují zejména s třídními učiteli, učiteli výchov, případně s dalšími pedagogickými pracovníky školy. Škola také úzce spolupracuje s odbornými pracovišti pedagogicko-psychologických poraden a speciálně-pedagogických center, dále také se středisky výchovné péče.

V případě potřeby kontaktujte naše specializované pracovníky.