
Začátkem květná se u nás zastavila paní Odvárková, aby nám řekla všechno možné o včelách. Začali jsme kvízem s tajenkou, díky níž jsme zjistili, že se včela nazývá medonosná. Výroba medu je však pouze část toho, čím jsou včely užitečné. Ony jsou opravdu velice pracovité. Zato trubci se moc namáhat nemusí. V podstatě létají jenom na námluvy. Někdy zahřívají úl. Včely je dokonce musí krmit. Poznali jsme vývoj včel od vajíčka až po dospělé jedince. Mohli jsme porovnat tvar těla dělnice s tělem královny a trubce. A to není zdaleka vše.
Druhá část besedy byla také zajímavá. Plnili jsme pracovní listy, prohlíželi videa zachycující vývoj včel a někteří si zkusili včelařské oblečení a kuklu.
Beseda nám utekla jako nic. Paní Odvárkové děkujeme, že nám věnovala svůj čas.



























