Pravděpodobně jste již slyšeli o Emmy oceněném českém seriálu Marty is dead. Podobně jako americký seriál 13 reasons why (13 důvodů proč – k dispozici na Netflix), se tento český projekt věnuje problematice šikany a především kyberšikany. Tento projekt je oceňován i odborníky. V rámci konference IDC Security forum bude možno sledovat promítání nejen seriálu, ale především následné debaty s odborníky, do které se můžete formou dotazů či sdílení vlastní zkušenosti také sami zapojit. Toto promítání proběhne 17.3. od 13:00 na adrese https://marty.streamov.cz/
V rámci současné situace, kdy děti nejspíš tráví ve virtuálním prostředí čím dál více času, jej mohu jen vřele doporučit. 
Bez ohledu na konferenci je seriál možno zdarma sledovat na mall.tv

Mgr. Václav Vachrlon, DiS – školní metodik prevence