Máme radost, že podle zjištění Sokolovského deníku patříme mezi pět základních škol v okrese, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky.

Jak napsal Sokolovský deník dne 8. února 2024, tak na základě datové analýzy redakce a společnosti prijimacky.ai, je mezi všemi školami velký rozdíl. O to cennější je, že naše škola patří mezi pět základních škol v okrese, které se umístili do pátého místa, a to jak v českém jazyce, tak i v matematice.

Srovnání je na základě průměrného procenta dobře vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let. „V elitní pětce nejlepších z našeho regionu je zastoupeno několik škol z celého okresu. Nad nimi jasně vyčnívá ZŠ Rokycanova v Sokolově, která vévodí statistikám v úspěšnosti jak z matematiky, tak z češtiny. Zdatně jí sekunduje ZŠ Kynšperk, která se také objevuje v top pětce u obou předmětů.“ Třetí a poslední školou, která se v žebříčku do pátého místa objevuje také v obou předmětech je Základní škola J. A. Komenského Chodov, Smetanova 738, okres Sokolov, příspěvková organizace.

Věříme, že i letos naši deváťáci nezklamou a zachovají trend v úspěšnosti vykonání přijímací zkoušky.

Celý článek a citace na adrese: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/na-sokolovsku-boduje-v-uspesnosti-u-prijimacek-zs-rokycanova-sokolov-20240208.html