Pro následující týden se podíváme, jak se rodí a umírají hory.
Ve výukových prezentacích máte animace i odkazy na videa…. takže s chutí do toho a půl je hotovo. 
Opět pochvala za zvládnutí procvičovacího drillu a hlavně prověrky z již probrané látky o litosféře .
A zde jsou nové výukové prezentace Jak se rodí hory , Jak hory zanikají.  Pro pobavení vám nabízím i zajímavé fotoprezentace stažené z netu, které vás zavedou do krásných míst v horách. HimalájeEverest​​​​​​​, Krása hor ​​​​​​​

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V dalším týdnu jsem vám připravil procvičování Litosféry na drillu, bude spuštěné v pondělí a poběží vám tam celý týden. Je nepovinné, známka se nezapočítává do klasifikace.

Naopak v pátek 20.11. v 10:30 si v online hodině napíšeme krátký desetiminutový test z probrané a procvičené látky. Novou látkou pro tento týden bude kapitola Zemětřesení.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V tomto týdnu bude našim tématem Litosféra. Podíváme se spolu do Nitra naší Země. V první prezentaci Stavba Země  pronikneme cestu do hlubin Země, druhou hodinu pak poznáme co umí dělat Země v době Sopečné činnosti . Více na teamsech

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po prázdninovém týdnu 2. -6.11 vás vítám v další kapitole našeho zeměpisného objevování. Čeká nás téma Kartografie – zpracování a čtení map. Kapitola je to poměrně těžká, ale věřím, že to i v této distanční formě zvládneme Prezentace v sobě má dvě kapitoly, takže si ji rozložte na dvě hodiny. Zápisy do sešitu máte vyznačené.v prezentaci Zde je prezentace : Kartografie , zde najdete odkaz na zajímavě udělané video

více najdete na teamsech Zeměpis 6.A , který už znáte. a kde jsem vám k dispozici pro vaše dotazy.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V tomto týdnu 19. – 23. 10. navážeme na zeměpisnou polohu novou látkou Čas na zeměkouli. a Přirozená družice měsíc .

Látku , video, prezentace, i fotoprezentace -vše je opět na teamsech Zeměpis 6.A, kde najdete i další pokyny a úkoly. Nezapomeňte splnit procvičování zeměpisné polohy na Drillu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pro tento14. – 16. 10. týden si už jen zopakujte a procvičte určování  zeměpisné polohy. Poslouží vám k tomu výuková prezentace na MO – 365 – Teams  nemusíte dělat všechno je tam snad 50 cvičení, a vždy je tam po rozkliknutí správné řešení. Další procvičování určování zeměpisné polohy některých států máte na drillu. Chválím, někteří už mají splněno za jedna.