Afriku máme za sebou, skvěle jsme zvládli projít všemi jejími regiony a v on- line prověrce jste obstáli velmi dobře.
Opouštíme Afriku a na první hodinu jsem vám připravil povídání o Atlantickém oceánu. přes který se přeplavíme jak Kryštof Kolumbus roku 1492 do Ameriky, abychom udělali alespoň krátký úvod k této nové velké kapitole. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Do nového týdne jsem vám na teamsech připravil spoustu procvičovacích materiálů s tématem Afrika.. Putování po Africe , Africké RISKUJ ,Afrika v křížovkách Víš to, ( prověrka na nečisto- známky se nezapočítávají )Soutěžíme s Emilem ? Je jen na vás jak s nimi naložíte. Zda je využijete k zábavě. pobavení poučení ve dvou, sami, či proti někomu ….. Při čtvrteční hodně On line.. v 10 30 si pak napíšeme společnou prověrku . V této hodně vám na 10 minut spustím drill , který si opět budete moci udělat jen jednou… nebo respektive udělat si ho budete v těch 10 minutách třeba třikrát, ale známka bude z prvního pokusu. V testu prolítneme Africké státy. vždy se Vám objeví charakteristika textová i fotografická jednotlivých států , vaším úkolem bude podle dané charakteristiky určit, o který známý velký africký stát se jedná.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V tomto týdnu ukončíme putování po Africe. Nejprve prolétneme země kolem Guinejského zálivu a v druhé hodině se podíváme na J. Afriku. V úterý budu zkoušet Severní a Saharskou Afriku – drill

Na online hodině se uvidíme opět ve čtvrtek v 9 00. Více najdete v teamsech, kde jsem vám i na konzultace k dispozici.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Na tento týden 2. 11 . -6. 11. jsem vám připravil prezentaci Saharské Afriky. V prezentaci najdete procvičování S.Afriky. výklad nové látky fotografie. zápis i odkazy na krátké filmy . Případné dotazy pište kdykoliv dopoledne, nebo si připravte na společnou online hodinu na čtvrtek od 9 00 Více na teamsech Zeměpis 7.B, který už znáte. Máte tam další informace ohledně drillů

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Téma 19. 10. – 23.10. Severní Afrika . Vše najdete na teamsech Zeměpis 7.B

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Téma:  12. 10 – 16. 10. Hospodářství Afriky – odkaz na výuku pro tento týden najdete na  Teamsech