8. – 19.3.2021

Téma : Hrdinové pohádek

Technika – kresba nebo malba

Úkol – Pohádky mají rádi všichni – děti i dospělí. Znáte pohádky hrané, kreslené nebo animované. Vyberte si nějakou oblíbenou postavičku a nakreslete ji. Tentokrát budu chtít alespoň jednoduché pozadí. Doufám, že už konečně nebudu muset dávat pětky. Až budete obrázek posílat nejlépe do Teamsů, napište do předmětu své jméno a třídu. Na každou zprávu odpovím, aby byla zpětná vazba.

————————————————————————————————————-

15. – 26.2.2021

Téma: Zimní krajina (nebo zimní sport)

Technika – libovolná

Úkol – Konečně po několika letech máme skutečnou zimu. A to je krásná inspirace na obrázek. Nakreslete pastelkami nebo namalujte vodovkami či temperami, možná někdo raději udělá koláž z různých materiálů jako je vata, barevný papír atd. Svou práci vyfoť a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz (Připište ke svému jménu i třídu)

Raději to moc neodkládejte, mnozí pak na úkol zapomínáte a pak se divíte, že máte pětky. Práce odevzdané po termínu nebudou hodnoceny jedničkou.

———————————————————————————————————–

7. – 11.12.2020

Téma: Vánoční vystřihovánka do okna

Technika – vystřihování z papíru

Úkol – Na Vánoce bývá zvykem zdobit okna různými papírovými vystřihovánky ve tvaru malého okna, vyplněného nějakým vánočním motivem. Udělejte ho zhruba velikosti malé čtvrtky. Je jedno, jestli to bude tvar obdélníka nebo bude nahoře zakulacený či to bude kruhové okno. Dodržte zhruba 1 cm okraj a ostatní bude záležet na vás. Na vystřihování použijte nejlépe malé nůžky z manikúry. Inspiraci můžete čerpat třeba zde. Tento úkol mi neposílejte, vystřihovánku přineste do školy, až budete mít výtvarnou výchovu.

———————————————————————————————————-

16. – 27.11.2020

Téma: Ilustrace písničky

Technika – kresba pastelkami

Úkol – Určitě znáte spoustu písniček, které se vám líbí. Na ilustraci se ale nejlépe hodí naše národní písničky, které jste se učili na 1. stupni. Udělat ilustraci znamená nakreslit obrázek, který danou písničku nejlépe vystihuje. Tentokrát budu chtít obrázek i s pozadím. Vyfoťte ho a pošlete na stejnou emailovou adresu jako minule. Jen mi do poznámky raději napište o jakou písničku se jedná.

Stále ještě nemám od všech starší práce, můžete je posílat také.

—————————————————————————————————————

2. – 13.11.2020

Téma: Moje strašidlo

Technika – KOLÁŽ – přečíst zde,

Úkol – použij různé přírodní materiály, vatu, kousky látky, časopisy atd., nalep je na čtvrtku, aby dohromady tvořily jedno strašidlo nebo čarodějnici. Pak tento obrázek dle potřeby můžeš dokreslit pastelkami. Nemusí tam být pozadí – vyfoť obrázek a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz

Do 13.11. 2020 můžete odevzdat obrázky, za které ještě nemáte známky (ty, které jsme dělali ve škole a vy je máte doma na dokončení). Stejným způsobem mi můžete poslat obrázky na opravu známek (jen tam napište, že se jedná o opravu známky).