19. – 30.4.2021

Téma : Středověký hrad

Technika – Kresba pastelkami nebo jen tužkou, ale precizní kresba

Úkol – Středověké hrady znáte nejen z různých pohádek, ale také z dějepisu. Určitě jste nějaký takový hrad navštívili se školou nebo i s rodiči. Nakreslete ho a nemusí to být věrná kopie. Jestli si někdo troufne na středověký turnaj, můžete to poslat také. A opět budu ráda, když mi k fotografii kromě jména napíšete i třídu.

————————————————————————————————————–

6. – 16.4.2021

Téma : Pravěk

Technika – volná technika – vyberte si to, co vám nejlépe vyhovuje

Úkol – Pravěká zvířata, různé dinosaury, tyranosaury, obří býložravce nebo menší dravce zná každý z vás. Nechte se inspirovat třeba filmem Jurský park nebo obrazy našeho malíře Zdeňka Buriana. Nezapomeňte na vhodné pozadí, protože v té době rostliny vypadaly trochu jinak než dnes. Ofocený obrázek pošlete se svým jménem a dopište třídu. Děkuji.

—————————————————————————————————————–

22. – 31.3.2021

Téma: Exotická zvířata

Technika – kresba pastelkami – stejně jako minule (jen ne fixy)

Úkol – V ZOO už každý z vás byl. Nebo jste viděli nějaký přírodovědný film s exotickými zvířaty. Vyberte si alespoň jedno takové zvíře a nakreslete ho buď v jeho přirozeném prostředí nebo jak ho známe právě ze zoologické zahrady (čili bude tam nějaké pozadí). A jako vždy vyfotit a poslat na mojí adresu.

————————————————————————————————————————–

8. – 19.3.2021

Téma: Západ slunce

Technika – kresba pastelkami (mohou být i křídy, voskovky nebo progresa – ne fixy)

Úkol – Určitě už každý z vás zažil nádherný západ slunce. Mohli jste ho vidět v létě u moře, na horách v zimě ale i v létě třeba na chatě. Nebo jen tady u nás za městem. Kresbu opět vyfoťte a pošlete nejlépe na Teamsy. Adresu už znáte. Doufám, že už tentokrát nebudu muset dávat pětky. Na každou zprávu odpovím, aby byla zpětná vazba.

——————————————– ———————————————————————————-

15. – 26.2.2021

Téma: Zimní krajina (nebo zimní sport)

Technika – libovolná

Úkol – Konečně po několika letech máme skutečnou zimu. A to je krásná inspirace na obrázek. Nakreslete pastelkami nebo namalujte vodovkami či temperami, možná někdo raději udělá koláž z různých materiálů jako je vata, barevný papír atd. Svou práci vyfoť a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz (Připište ke svému jménu i třídu)

Raději to moc neodkládejte, mnozí pak na úkol zapomínáte a pak se divíte, že máte pětky. Práce odevzdané po termínu nebudou hodnoceny jedničkou.

——————————————————————————————————————-

7. – 11.12.2020

Téma: Vánoční vystřihovánka do okna

Technika – vystřihování z papíru

Úkol – Na Vánoce bývá zvykem zdobit okna různými papírovými vystřihovánky ve tvaru malého okna, vyplněného nějakým vánočním motivem. Udělejte ho zhruba velikosti malé čtvrtky. Je jedno, jestli to bude tvar obdélníka nebo bude nahoře zakulacený či to bude kruhové okno. Dodržte zhruba 1 cm okraj a ostatní bude záležet na vás. Na vystřihování použijte nejlépe malé nůžky z manikúry. Inspiraci můžete čerpat třeba zde. Tento úkol mi neposílejte, vystřihovánku přineste do školy, až budete mít výtvarnou výchovu.

——————————————————————————————————————-

16. – 27.11.2020

Téma: ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

Technika – ILUSTRACE – kresba pastelkami

Úkol: Vzpomeňte si na loňský školní rok, kdy jste se v dějepise učili o starověkém Řecku a určitě jste si povídali o bájích a pověstech. Můžete si je také připomenout zde a zde. Vyberte si nějakou postavu nebo nějaký obraz, který se vám líbí a nakreslete mi ho. Teď budu po vás chtít i pozadí. Práci opět vyfoťte a pošlete na stejnou emailovou adresu jako minule.

Stále ještě nemám od všech starší práce, můžete mi je i nadále posílat.

————————————————————————————————————–

2. – 13.11.2020

Téma: SVÁTKY, TRADICE, OBŘADY

Technika – KOLÁŽ – přečíst zde, ukázky zde

Úkol – vystřihni různé obrázky z časopisů nebo letáků k tématu, nalep je na čtvrtku, aby dohromady tvořily jeden obrázek. Pak tento obrázek dle potřeby můžeš dokreslit pastelkami – vyfoť obrázek a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz

Do 13.11. 2020 můžete odevzdat obrázky, za které ještě nemáte známky (ty, které jsme dělali ve škole). Stejným způsobem mi můžete poslat obrázky na opravu známek (jen tam napište, že se jedná o opravu známky).