16. – 27.11.2020

Téma: ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

Technika – ILUSTRACE – kresba pastelkami

Úkol: Vzpomeňte si na loňský školní rok, kdy jste se v dějepise učili o starověkém Řecku a určitě jste si povídali o bájích a pověstech. Můžete si je také připomenout zde a zde. Vyberte si nějakou postavu nebo nějaký obraz, který se vám líbí a nakreslete mi ho. Teď budu po vás chtít i pozadí. Práci opět vyfoťte a pošlete na stejnou emailovou adresu jako minule.

Stále ještě nemám od všech starší práce, můžete mi je i nadále posílat.

————————————————————————————————————–

2. – 13.11.2020

Téma: SVÁTKY, TRADICE, OBŘADY

Technika – KOLÁŽ – přečíst zde, ukázky zde

Úkol – vystřihni různé obrázky z časopisů nebo letáků k tématu, nalep je na čtvrtku, aby dohromady tvořily jeden obrázek. Pak tento obrázek dle potřeby můžeš dokreslit pastelkami – vyfoť obrázek a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz

Do 13.11. 2020 můžete odevzdat obrázky, za které ještě nemáte známky (ty, které jsme dělali ve škole). Stejným způsobem mi můžete poslat obrázky na opravu známek (jen tam napište, že se jedná o opravu známky).