19. – 30.4.2021

Téma: Exotická zvířata

Technika – kresba pastelkami (ne fixy)

Úkol – V ZOO už každý z vás byl. Nebo jste viděli nějaký přírodovědný film s exotickými zvířaty. Vyberte si alespoň jedno takové zvíře a nakreslete ho buď v jeho přirozeném prostředí nebo jak ho známe právě ze zoologické zahrady (čili bude tam nějaké pozadí). A jako vždy vyfotit a poslat na mojí adresu. Ke jménu dopište i třídu. Děkuji

————————————————————————————————————-

6. – 16.4.2021

Téma: Vesmírné civilizace

Technika – volná technika

Úkol – Nějaký vědecko-fantasický film nebo podobnou počítačovou hru určitě znáte. Nakreslete, jak by to mohlo vypadat někde ve vesmíru na nějaké neznámé planetě. A opět vyfotit a poslat na mojí adresu.

——————————————————————————————————————–

22. – 31.3.2021

Téma: Náš svět

Technika – koláž z různých časopisů a letáků můžete doplnit i barevným papírem a některé detaily dokreslit pastelkami, tuší nebo tenkým fixem.

Úkol – Vyberte si nějakou oblast našeho života, nebo nějaké místo (např. ulice, obchody, módní přehlídka, dětské hřiště, park, náměstí, zahrady atd.) a ztvárněte ho pomocí vystřižených a nalepených obrázků z různých časopisů nebo letáků. A jako vždy vyfotit a poslat na mojí adresu.

—————————————————————————————————————

8. – 19.3.2021

Téma: Západ slunce

Technika – kresba pastelkami (mohou být i křídy, voskovky nebo progresa – ne fixy)

Úkol – Určitě už každý z vás zažil nádherný západ slunce. Mohli jste ho vidět v létě u moře, na horách v zimě ale i v létě třeba na chatě. Nebo jen tady u nás za městem. Kresbu opět vyfoťte a pošlete nejlépe na Teamsy. Adresu už znáte. Doufám, že už tentokrát nebudu muset dávat pětky. Na každou zprávu odpovím, aby byla zpětná vazba.

——————————————————————————————————————–

15. – 26.2.2021

Téma: Zimní krajina (nebo zimní sport)

Technika – libovolná

Úkol – Konečně po několika letech máme skutečnou zimu. A to je krásná inspirace na obrázek. Nakreslete pastelkami nebo namalujte vodovkami či temperami, možná někdo raději udělá koláž z různých materiálů jako je vata, barevný papír atd. Svou práci vyfoť a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz (Připište ke svému jménu i třídu)

Raději to moc neodkládejte, mnozí pak na úkol zapomínáte a pak se divíte, že máte pětky. Práce odevzdané po termínu nebudou hodnoceny jedničkou.

——————————————————————————————————————-

30.11. – 11.12.2020

Téma: Vánoční vystřihovánka do okna

Technika – vystřihování z papíru

Úkol – Na Vánoce bývá zvykem zdobit okna různými papírovými vystřihovánky ve tvaru malého okna, vyplněného nějakým vánočním motivem. Udělejte ho zhruba velikosti malé čtvrtky. Je jedno, jestli to bude tvar obdélníka nebo bude nahoře zakulacený či to bude kruhové okno. Dodržte zhruba 1 cm okraj a ostatní bude záležet na vás. Na stříhání použijte nejlépe malé nůžky na manikúru. Inspiraci můžete čerpat třeba zde. Tento úkol mi neposílejte, vystřihovánku přineste do školy, až budete mít výtvarnou výchovu. I když má Vv vždy jen jedna skupina, přinesete práce všichni 11.12.

————————————————————————————————————–

16. – 27.11.2020

Téma : Různá roční období

Technika: Koláž

Úkol : Vyber si své oblíbené roční období a znázorni ho pomocí různých materiálů jako jsou vata, bavlnky, zbytky látek, suché listy, barevné papíry, letáky atd., které nalepíš na čtvrtku nebo nějaký jiný papír nebo karton. Svou práci opět vyfoť a pošli na stejnou adresu jako minule.

Stále ještě nemám od všech starší práce, můžete mi je i nadále posílat.

——————————————————————————————————————-

2. – 13.11.2020

Téma: ZA OKNEM – krajinné motivy – přečíst zde, ukázky zde

Technika – kresba pastelkami

Úkol – nakresli okno – panelákové, na chatě nebo chalupě a vše, co za ním vidíš, pak vybarvi pastelkami. Vyfoť obrázek a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz

Do 13.11. 2020 můžete odevzdat obrázky, za které ještě nemáte známky (ty, které jsme dělali ve škole a vy je vzali domů na dokončení). Stejným způsobem mi můžete poslat obrázky na opravu známek (jen tam napište, že se jedná o opravu známky).