30.11. – 11.12.2020

30.11. – 8.12.2020

Téma: Vánoční vystřihovánka do okna

Technika – vystřihování z papíru

Úkol – Na Vánoce bývá zvykem zdobit okna různými papírovými vystřihovánky ve tvaru malého okna, vyplněného nějakým vánočním motivem. Udělejte ho zhruba velikosti malé čtvrtky. Je jedno, jestli to bude tvar obdélníka nebo bude nahoře zakulacený či to bude kruhové okno. Dodržte zhruba 1 cm okraj a ostatní bude záležet na vás. Na stříhání použijte nejlépe malé nůžky na manikúru. Inspiraci můžete čerpat třeba zde. Tento úkol mi neposílejte, vystřihovánku přineste do školy, až budete mít výtvarnou výchovu. I když má Vv vždy jen jedna skupina, přinesete práce všichni 11.12.

————————————————————————————————————–

16. – 27.11.2020

Téma : Různá roční období

Technika: Koláž

Úkol : Vyber si své oblíbené roční období a znázorni ho pomocí různých materiálů jako jsou vata, bavlnky, zbytky látek, suché listy, barevné papíry, letáky atd., které nalepíš na čtvrtku nebo nějaký jiný papír nebo karton. Svou práci opět vyfoť a pošli na stejnou adresu jako minule.

Stále ještě nemám od všech starší práce, můžete mi je i nadále posílat.

——————————————————————————————————————-

2. – 13.11.2020

Téma: ZA OKNEM – krajinné motivy – přečíst zde, ukázky zde

Technika – kresba pastelkami

Úkol – nakresli okno – panelákové, na chatě nebo chalupě a vše, co za ním vidíš, pak vybarvi pastelkami. Vyfoť obrázek a pošli na email: chmelenska.jaroslava@zschodov.cz

Do 13.11. 2020 můžete odevzdat obrázky, za které ještě nemáte známky (ty, které jsme dělali ve škole a vy je vzali domů na dokončení). Stejným způsobem mi můžete poslat obrázky na opravu známek (jen tam napište, že se jedná o opravu známky).