Od 17.5.2021 prezenční výuka ve škole

19. – 30.4.2021

Krásný dobrý den,

v minulých týdnech jsme se zabývali lidskou sexualitou, riziky, která sebou sexuální život nese, a zamýšleli jsme se nad zodpovědným přístupem k této stránce lidského života. U lidské sexuality ještě zůstaneme. Budeme se věnovat odlišnostem, se kterými se můžeme setkat a tzv. pohlavní identitě. Žádný úkol posílat nechci.

Uvidíme se společně na hodinách a to takto:

6.A – 30.4. v 10:55

6.B – 28.4. v 8:00

Těším se na společně strávený čas.

VV

6. – 16.4.2021

Milí moji,

na online hodinách se v těchto dvou týdnech uvidíme takto:

6.A – 16.4.2021 v 10:55

6.B – 14.4.2021 v 8:00

Minule jsme si spolu povídali o lidské sexualitě, která je samozřejmě spojena s potřebou nějakého to životního partnera. A právě o výběru toho správného partnera a strastech života ve dvou si budeme povídat nyní. Žádný úkol ani zamyšlení v tomto období posílat nechci.

Těším se na společně strávený čas. VV

22.3. – 2.4.2021

Milí moji, v těchto dvou týdnech se uvidíme na online hodině, a to takto:

6.A – pátek 26.3.2021 v 10.55

6.B – středa 24.3.2021 v 8.00

Zabýváme se dospíváním a dostaneme se už společně k tématu dospívání sexuálního, pobavíme se o zralosti fyzické i duševní, nahlédneme do témat jako láska a sex a snad si zodpovíme vše podstatné, co nás zajímá.

Abychom si způsobili do konce čtvrtletí ještě nějakou jedničku, připravil jsem pro Vás všechny opravdu jednoduchý, pětiminutový pracovní list, který se zabývá pojmy souvisejícími s dospíváním. Je ve formátu .ppt – stáhněte si a buďto mi formou přílohy ve zprávě pošlete změněnou prezentaci nebo klidně zpracujte odpovědi do samostatného dokumentu, případně klidně na papír a vyfoťte – co je pro vás nejpohodlnější.

Prezentaci najdete ZDE

Budu se na Vás těšit.

Hezký den.

8. – 19.3.2021

Milí moji,

tento týden se společně sejdeme na online hodině, a to takto:

6.A – pátek 12.3.2021 v 10.55

6.B – středa 10.3.2021 v 8.00.

Budeme pokračovat v tématu z minulé hodiny, kdy jsme si vysvětlili některé pojmy z oblasti vývoje člověka, zaměřili jsme se přitom na dětství a společně jsme doputovali tam, kde jste teď, tedy zhruba do šesté třídy, kdy se začínají ve vašem chování, více či méně, u někoho dříve, u někoho později, projevovat určité změny, o kterých si společně promluvíme.

Žádný úkol posílat nechci, chci se s Vámi hlavně vidět a slyšet.

Hezký den.

VV

15. – 26.2.2021

Dobrý den, moji malí přátelé

vzhledem k tomu, že distanční výuka se stále neblíží ke svému konci a mě se po Vás stýská, sejdeme se příští týden a zkusíme si společně popovídat o strastech Vašeho dospívání. Ohlédneme se společně do minulosti a zaměříme se na to, jak se Váš život změnil, jak jste se změnili Vy a jak se změnil přístup dospělých k Vám.

On-line hodiny:

6.A – pátek 19.2.2021 v 10.55

6.B – středa 17.2.2021 v 8.00

Úkol – prosím, vypracujte až po online hodině, času máte dost, odpovědi bych chtěl až do pátku 27.2.2021. Je to spíše jen takový úkol k zamyšlení, není tu správná nebo špatná odpověď, stejně jako nelimituji odpověď nějakou minimální délkou. Chci abyste se zkusili zahledět sami na sebe a do sebe a zkusili si odpovědět na následující otázky. Každou odpověď zhodnotím jedničkou za aktivitu.

  1. Zkuste se zamyslet nad tím, co vše se změnilo na Vás a ve Vašem životě od doby, kdy jste nastoupili do školy, tedy zhruba od Vašich šesti let. Porovnejte se se svým šestiletým „já“ (jak změnilo Vaše myšlení, záliby, způsob trávení volného času, práva a povinnosti, přístup rodičů k Vám apod.).
  2. Zažíváte s rodiči nějaké konflikty, hádky? Vzhledem k Vašemu věku předpokládám, že alespoň občas ano. Co je nejčastěji důvodem takových hádek? Proč myslíte, že k takovým situacím dochází.

Do 14.2.2021

Dobrý den,

vzhledem k faktu, že máte dostatek známek, abychom mohli provést pololetní hodnocení, nebudu v následujícím období od 4. ledna zadávat žádnou práci online. Postup upravím dle epidemiologické situace a délky případné distanční výuky.

Děkuji, přeji pěkný den a pevné nervy.

___________________________________________________________________________

Dobrý den,

vzhledem k návratu k prezenční výuce nebudu v příštích týdnech zadávat práce on-line, práce na týden distanční výuky vyplyne z toho, co budeme dělat v týdnu prezenční výuky ve škole. Děkuji. Hezký den.

Předchozí zadání:

Vážení studentí, vážení rodiče, vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že pro zadávání úkolů používám prostředí MS Teams, není nutné, abych aktualizoval článek zde. Aktualizuji tak vždy jen datum v nadpisu, aby bylo jasné, že jsou zadány nové úkoly. Níže uvedený odkaz Vás navede přímo do Vašeho týmu, kde najdete datem výrazně označené úkoly, aby bylo jasné, co je aktuální (viz obrázek). Tyto budou na nástěnce zůstávat. Zároveň prosím mé studenty, aby k diskuzím a odevzdávání úkolů využívali soukromého chatu či mailu (ale chat je určitě jednodušší a rychlejší – jen přiložíte soubor). Děkuji, všem přeji pevné nervy a trpělivost. Snad se co nejdříve uvidíme. V případě jakýchkoli problémů mě neváhejte kontaktovat v chatu nebo na vachrlon.vaclav@zschodov.cz.

Odkaz na váš tým:

https://teams.microsoft.com/l/team/19%3a0c70dc604456473fbbcb69268e2404cc%40thread.tacv2/conversations?groupId=dfb8c61c-8067-44b1-9333-117d3df957a1&tenantId=ea16a40e-957c-404f-aeff-caf6f0a14e01