Dobrý den,

tentokrát budeme pouze pracovat s učebnicí. Pročtěte si prosím strany 10-12, téma Život ve společnosti. Do sešitu si pan napište a doplňte tento zápis.

______________________________________________________________

13. 11. — 20. 11. 2020

Nejprve malé upozornění. Před týdnem jsem vám zadával kvíz o masové kultuře, u kterého jsem chybně napsal, že je pro 7. B. Ta ovšem na toto téma psala písemku, a kvíz byl pro 7. A. Všiml jsem si toho pozdě, zadání jsem sice opravil, ale někteří z vás si toho nemuseli všimnout. Proto kvíz prodlužuji a prosím všechny z Áčka, aby si ho udělali (je konec konců na známky).

Naše nové téma je životní úroveň. k tomuto tématu zde mám opět prezentaci, je ale potřeba si ji nejenom přečíst, ale i se zamyslet nad úkoly v ní. Do sešitu si prosím napište červeně označený text a tabulku ze str. 12.

______________________________________________________________

6. 11. — 13. 11. 2020

Minule jsme se zabývali majetkem obecně, nyní nás čeká téma peníze. Projděte si prosím tuto prezentaci o minulosti a vývoji peněz. Stejné téma najdete i v učebnici na str. 60-61. Jako zápis do sešitu použijte tento text.

A tím má 7.B pro tento týden hotovo, pouze připomínám, že do pátku 13. 11. vám běží Drill & Skill na téma Masová kultura.

7.A ovšem ještě musí vypracovat kvíz ve Forms, který najdete pod tímto odkazem. Můžete ho udělat pouze jednou, dejte si proto záležet a nepospíchejte! Bude hodnocen jako písemka.

______________________________________________________________

2. 11. — 6. 11. 2020

protože jsme se dlouho neviděli, máme před sebou trochu více práce. Začneme nové téma, a to majetek. Prostudujte si prosím stránky 57-59a zatím si pouze vypište důležité pojmy. Pokud si nejste jisti co je důležité, napoví vám tento soubor.

Byl vám spuštěn také Drill & Skill na téma Masová kultura, máte čas do pátku 13. 11. jej vypracovat. V pátek 6. 11. také třída 7.B, která si nestihla napsat písemku na kulturu, dostane kvíz na stejné téma.