Dobrý den,

dnes se budeme naposledy věnovat Chodovu. Přečtěte si prosím tři pověsti o Chodovu, které najdete zde, a odpovězte do sešitu (na novou stránku, nový datum) na otázky:

1. Jak se jmenuje jediný šlechtický rod, který má ve svém jméně naše město?
  2. Kde stála chodovská tvrz, později zámek? (byly tu dvě, ale stačí mi ta známější.
  3. „Čertův trůn“ se nachází kousek od lesoparku. Jak se jmenuje ulice procházející kolem lesoparku?
  4. U budovy bývalého prvního stupně, dnes nové Základní umělecké školy, stála socha. Kdo na ní byl?
  5. Na kopci Follerbergu, dnes Liščím vrchu, je dnes vyhlídkové místo. Jak se jmenuje?

Odpovědi najdete buď v textu, nebo na internetu, a nebo se prostě zeptejte rodičů. Zkontroluji si je po návratu do školy.

Máte dnes také poslední možnost dokončit si Drill & Skill z minulého týdne!

13. 11. – 20. 11. 2020

Minulý týden jste mi do sešitu zodpovídali na otázky podle prezentace o historii Chodova, dnes si pouze připomeneme něco městských památkách. Projděte si prosím tuto prezentaci, a vypište si oranžový text.

Za domácí úkol si také do 27. 11. nakreslete znak města Chodova (najdete ho v prezentaci) a opět mi pošlete fotku.

Byl vám také spuštěn Drill & Skill o Chodovu, do 22. 11.

6. 11. – 13. 11. 2020

Stále pokračujeme v tématu Chodov. Napište si prosím do sešitu nadpis Chodov a zodpovězte písemně (a celou větou) následující otázky:

1) Ze kterého roku pochází první písemná zmínka o Chodovu?

2) Kdy a jak se Chodov stal městysem?

3) Kdy byl Chodov povýšen na město?

4) Jak se jmenuje velký chodovský kostel?

5) Jak se jmenovaly strojírny, místo kterých dnes stojí Lidl?

6) Co se v Chodově vyrábělo, například v továrně Richter, Fenkl a Hahn?

7) Co se v okolí Chodova těžilo?

8) Napiš jméno alespoň jednoho chodovského dolu:

(Víš kde najít odpovědi? Ne? Podívej se dolů)

Tyto otázky mi teď nemusíte posílat, zkontroluji si je po návratu do školy.

Také nezapomeňte poslat úkol z minulého týdne (mapu).

2. 11. – 6. 11. 2020

Když jsme se viděli naposled, pracovali jsme s tímto pracovním listem. Doufám že jej máte všichni vyplněný, budu jej po obnovení provozu školy kontrolovat.

Naše nové téma je Chodov a jeho historie. Pročtěte si prosím tuto prezentaci. (Když si otevřete odkaz, prezentaci spustíte tlačítkem Prezentovat v pravém horním rohu.)

Ale abyste měli i nějakou známku, za domácí úkol mi do sešitu nebo na papír nakreslete mapu cesty, kterou jdete do školy. Pokud nejste z Chodova, nakreslete cestu z nádraží do školy. Čitelnou a ostrou fotku mapy mi pak do 13. 11. pošlete na školním mail, aubrecht.richard@zschodov.cz. Pokud budete mít nějakou otázku, samozřejmě mi napište na mail nebo pře chat v Teams.