Pokračujeme v práci s Excelem. Nezapomeňte na to, že předchozí úkol jste měli odevzdat do pátku 16. 4., pokud jste tak neučinili, co nejrychleji to napravte.

Zde je zadání pro další práci:

Excel – úkol č. 2

Opět by to nemělo být nic složitého, soubor s úkolem mi posílejte do chatu do příštího pátku (23. 4.).

Někteří z vás mají problém se do Excelu 364 dostat. V tom případě zkuste Excel otevřít v jiném prohlížeči, nebo prostě použijte Excel normální. Také můžete zkusit aplikaci Excel pro mobilní telefony. Zatím jsem neodhalil proč vám někdy excel nejde, takže pokud mi k tomu někdo napíšete trochu více informací o tom co konkrétně jste udělali, kam až jste se dostali než vám to hodilo chybovou hlášku, bude to jenom dobře.

______________________________________

12. 4. – 16. 4.

Dnes budeme poprvé spolu pracovat s Excelem. Někteří ho už znáte, někteří ne, začneme proto jednoduše. Zde máte návod, jak máte postupovat a co máte přesně udělat. Pokud vám něco nepůjde, napište mi do chatu.

Excel – úkol č. 1

Excel najdete jako součást Office 365 tady. Pokud vám odkaz nefunguje, otevřete si www.office.com, pokud to bude potřeba přihlašte se, a Excel je zelená ikonka vlevo.

Kdo stihne odevzdat (správně) do pondělí 12. 4., dostane tuto známku ještě do tohoto čtvrtletí (mnozí z vás si opravdu potřebují opravit známky, tak neváhejte). Ostatní odevzdávejte do pátku 16. 4.

______________________________________

6. 4. – 9. 4.

Jak jste si jistě všimli, byl vám ještě jednou zpuštěn kvíz na Microsoft Word. Známky z vašeho posledního pokusu byly poměrně špatné, takže máte šanci si je vylepšit. Kvíz můžete udělat několikrát, započítám pouze lepší známku. Kvíz končí 7. 4.

Příště začneme konečně pracovat s jiným programe, a to s Microsoft Excelem.

______________________________________

8. 3. – 12. 3.

Protože se někteří z vás konečně probrali ze zimního spánku a všimli si, že mají jen pětky, spustím vám kvíz na otestování vašich znalostí o Wordu a Wordu 365. Nejlépe si k němu Word otevřete a pokud nebudete vědět odpověď na mou otázku, prostě se podívejte.

Upozornění na kvíz pro jistotu dostanete v Zadání v naší skupině v Teams.

______________________________________

25. 1. – 28. 1.

Do pátku 29. 1. máte odevzdat práci, jak je zadána v naší skupině v Teams. Vyjádřete se mi prosím také k tomu, jestli si máme udělat krátkou online hodinu (abychom si názorně ukázali co po vás chci) nebo ne, a kdy.

______________________________________

18. 1. – 22. 1.

Stejně jako minulý týden, sledujte skupinu v Teams.

______________________________________

4. 1. – 8. 1.

Vítejte v novém roce.

Do nového roku vstoupíme s novou prací z informatiky, a opět budeme pracovat s programem Word. Podrobné zadání a instrukce dostanete v naší skupině v Teams. Bude to naše poslední známka v tomto pololetí, takže samozřejmě čekám že si jako obvykle dáte záležet 😉

Kluci ze 7. A by mi taky konečně mohli poslat práci ve Forms zadanou před třemi týdny. Poslední šanci si známky opravit mají do 5. 1.

______________________________________

20. 11. – 27. 11.

V současné době máme probírat Office 365, tedy hlavně programy Outlook a Teams, se kterými v současné době pracujete téměř denně. Zřídil jsem pro nás skupinu v Teams, kde budete dostávat úkoly, sledujte tedy co je v něm. Brzy budeme také pracovat s dalšími programy Office, jako Word a Excel.

Do pondělí 23. 11. máte čas si dokončit Drill & Skill z minulého týdne.