Pokračujeme v práci s Excelem. Nezapomeňte na to, že předchozí úkol jste měli odevzdat do pátku 16. 4., pokud jste tak neučinili, co nejrychleji to napravte.

Zde je zadání pro další práci:

Excel – úkol č. 2

Opět by to nemělo být nic složitého, soubor s úkolem mi posílejte do chatu do příštího pátku (23. 4.).

Někteří z vás mají problém se do Excelu 364 dostat. V tom případě zkuste Excel otevřít v jiném prohlížeči, nebo prostě použijte Excel normální. Také můžete zkusit aplikaci Excel pro mobilní telefony. Zatím jsem neodhalil proč vám někdy excel nejde, takže pokud mi k tomu někdo napíšete trochu více informací o tom co konkrétně jste udělali, kam až jste se dostali než vám to hodilo chybovou hlášku, bude to jenom dobře.

______________________________________

12. 4. – 16. 4.

Dnes budeme poprvé spolu pracovat s Excelem. Někteří ho už znáte, někteří ne, začneme proto jednoduše. Zde máte návod, jak máte postupovat a co máte přesně udělat. Pokud vám něco nepůjde, napište mi do chatu.

Excel – úkol č. 1

Excel najdete jako součást Office 365 tady. Pokud vám odkaz nefunguje, otevřete si www.office.com, pokud to bude potřeba přihlašte se, a Excel je zelená ikonka vlevo.

Kdo stihne odevzdat (správně) do pondělí 12. 4., dostane tuto známku ještě do tohoto čtvrtletí. Ostatní odevzdávejte do pátku 16. 4.

______________________________________

29. 3. – 31. 3.

Tento týden vám nebude zadána nová práce, pouze připomínám úkol z minulého týdne. Čas na odevzdání máte do 2. 4.

______________________________________

22. 3. – 36. 3.

Abychom si pořídili další známku, mám pro vás novou práci. Chci abyste mi ve Wordu napsali text, který bude:

  • cca půl stránky dlouhý
  • psaný písmem o velikosti 14
  • mohou v něm navíc být obrázky
  • bude bez chyb – proto vám Word chyby kontroluje, abyste si je opravili…
  • bude mít několik odstavců. první bude zarovnaný do bloku, druhý zarovnaný doleva, třetí zarovnaný doprava. Ostatní jak chcete

Téma:

  • 6. B – je to vaše práce na občanku, tedy příběh o Praotci Čechovi (pošlete mi tedy jen jeden soubor na občanku i informatiku).
  • 6. A – Více méně jakýkoli příběh. Vymyslete si nějaký, nebo vlastními slovy (vlastními, neopsanými) popište nějakou legendu, knížku, …

Dokument Word mi pošlete do chatu v Teams, tam se také ptejte pokud něco nebudete vědět.

Čas na odevzdání máte do 2. 4.

______________________________________

8.3. – 12. 3.

Protože spolu ještě nemáme žádné známky, spustím vám Drill & Skill, ve kterém si ověřím co už umíte s programem Word a Word 365 a kde se v něm co nachází. Nejlépe si k němu Word otevřete a pokud nebudete vědět odpověď na mou otázku, prostě se podívejte.

Upozornění na dril pro jistotu dostanete i v Zadání v naší skupině v Teams.

______________________________________