Pozn.: úkoly se nemění, jsou zadány stále ty, které jste dostali začátkem listopadu. Týkají se těch, kteří mi ještě neposlali projekty. Děkuji všem, kteří už práce odevzdali. H. H.

Dobrý den, milí šesťáci.

Zadávám vám úkoly z hudební výchovy. Všechny úkoly se budou týkat hudebních nástrojů.

  1. Zde si poslechněte (pokud máte možnost) Průvodce mladého člověka orchestrem. Video (audio) má cca 18 minut a dozvíte se v něm, jaké hudební nástroje/skupiny hudebních nástrojů hrají v orchestru. Vše je doprovázeno mluveným slovem.NEPOVINNÉ.
  2. Projekt: vyberte si jednu skupinu hudebních nástrojů (dechové dřevěné/žesťové, smyčcové, strunné, bicí) a zpracujte projekt. Formát minimálně A4. Popište, které hudební nástroje patří do vámi vybrané skupiny, co mají společného, proč se zařazují zrovna do této skupiny, kdo slavný např. na některý z těchto nástrojů hrál/hraje a podobně – obsah nechám na vás. Obrázkový doprovod vítán. Můžete kreslit, tisknout, co je ve vašich možnostech. TENTO ÚKOL ZADÁVÁM JAKO POVINNÝ – budete za něj ohodnoceni známkou. Hotová dílka pošlete ofocená na houskova.hana@zschodov.cz, případně do chatu na Teams – čas máte do konce listopadu (i kdybychom se do té doby vrátili do školy).
  3. Tvůrčí činnost: vymyslete, případně se inspirujte na některém z odkazů a vyrobte si doma svůj jednoduchý hudební nástroj. Použít můžete cokoli, co doma najdete (prázdné obaly od kindervajíček, ruličky od kuchyňských utěrek, toaletního papíru, kovové zátky od lahví, plastovou lahev – fantazii se meze nekladou). Nástroje si schovejte – při návratu do školy si je donesete s sebou a využijeme je při hodinách, zároveň se pochlubíte svými výtvory. Inspiraci najdete např. zde, na tomto odkazu anebo pro vás šikovnější – vyrobte si dešťovou hůl.