Milí šesťáci.

Co takhle se trochu zahřát a zopakovat si několik pojmů z hudební výchovy?

Na zahřátí pro vás mám ZDE video (melodie z Růžového pantera), jehož součástí je i hra na tělo (luskání, tleskání, pleskání, dupání..) – nácvik vám nezabere moc času a alespoň se trochu protáhnete.

Pro zopakování látky máte ZDE „spojovačku“ – obrázky hudebních nástrojů spojte s jejich názvem (jednoduše chytíte název hudebního nástroje a přetáhnete na příslušný obrázek).

______________________________________________________________________________

1.pololetí (do 15.1.2021)

Dobrý den,

úkoly se nemění, avšak kdo má nedostatečnou na Bakaláři (v kolonce Projekt), má stále možnost projekt (hudební nástroje – skupiny hudebních nástrojů) dodělat a známku si tak opravit.

Dobrý den, milí šesťáci.

Zadávám vám úkoly z hudební výchovy. Všechny úkoly se budou týkat hudebních nástrojů.

  1. Zde si poslechněte (pokud máte možnost) Průvodce mladého člověka orchestrem. Video (audio) má cca 18 minut a dozvíte se v něm, jaké hudební nástroje/skupiny hudebních nástrojů hrají v orchestru. Vše je doprovázeno mluveným slovem.NEPOVINNÉ.
  2. Projekt: vyberte si jednu skupinu hudebních nástrojů (dechové dřevěné/žesťové, smyčcové, strunné, bicí) a zpracujte projekt. Formát minimálně A4. Popište, které hudební nástroje patří do vámi vybrané skupiny, co mají společného, proč se zařazují zrovna do této skupiny, kdo slavný např. na některý z těchto nástrojů hrál/hraje a podobně – obsah nechám na vás. Obrázkový doprovod vítán. Můžete kreslit, tisknout, co je ve vašich možnostech. TENTO ÚKOL ZADÁVÁM JAKO POVINNÝ – budete za něj ohodnoceni známkou. Hotová dílka pošlete ofocená na houskova.hana@zschodov.cz, případně do chatu na Teams – čas máte do konce listopadu (i kdybychom se do té doby vrátili do školy).
  3. Tvůrčí činnost: vymyslete, případně se inspirujte na některém z odkazů a vyrobte si doma svůj jednoduchý hudební nástroj. Použít můžete cokoli, co doma najdete (prázdné obaly od kindervajíček, ruličky od kuchyňských utěrek, toaletního papíru, kovové zátky od lahví, plastovou lahev – fantazii se meze nekladou). Nástroje si schovejte – při návratu do školy si je donesete s sebou a využijeme je při hodinách, zároveň se pochlubíte svými výtvory. Inspiraci najdete např. zde, na tomto odkazu anebo pro vás šikovnější – vyrobte si dešťovou hůl.