PRODLOUŽENO DO KONCE KVĚTNA!

Milí osmáci, stále máte čas na posílání vašich referátů, termín je do konce dubna.

Zadávám i jeden nepovinný úkol, pokud budete mít chuť, pusťte se do něj. Sestavte si žebříček vašich pěti nejoblíbenějších skladeb (jako na soutěži – od prvního do pátého místa). Úkoly posílejte do chatu nebo e-mailu.

________________________________________________________________________________________________________________

6.-16.4.2021

Milí osmáci,

je tu další období a s ním dodělávání restů. Pokud si chcete opravit pětku z některého nesplněného úkolu z předchozích období, máte právě šanci. Úkoly byly následující (kdo už udělal, nedělejte znovu):

 1. KVÍZ ve Forms – opakování vážné hudby (stačí označit odpovědi a kliknout na odeslat)
 2. PREZENTACE s tématem jazzu a swingu, na konci prezentace jsou otázky k zodpovězení (pošlete e-mailem nebo do chatu v Teams)

Úkol pro všechny: vyberte si jeden ze stylů populární hudby (od jazzu do současnosti – výběr je opravdu velký) a zpracujte referát. Čas na odeslání máte DO KONCE DUBNA.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, nebojte se mě oslovit (chat, e-mail, Bakaláři). Hezké Velikonoce!

________________________________________________________________________________________________________________

22.3.-31.3.2021

Milí osmáci,

v následujícím období zabrousíme do dějin populární hudby a podíváme se společně na vznik jazzu. Splňte následující úkoly:

 1. Prohlédněte si krátkou prezentaci ZDE.
 2. POVINNÝ ÚKOL (hodnocený): součástí prezentace jsou otázky (opakování k tématu). Odpovězte je, své odpovědi zapište do sešitu HV, ofoťte a pošlete buď do soukromého chatu v aplikaci Teams, nebo na e-mail houskova.hana@zschodov.cz.
 3. NEPOVINNÝ ÚKOL: ZDE jsou skrývačky. Tentokrát hledáme hudební styly. Pokud je najdete (anebo většinu z nich), pošlete stejně jako povinný úkol do chatu nebo na e-mail a jednička vás nemine.

Upozorňuji, že hodnotím i nevypracované povinné úkoly. Dejte si prosím pozor, abyste na to nezapomínali. Děkuji všem a přeji příjemné prožití velikonočních svátků, H. H.

______________________________________________________________________________________________________

8.3.-19.3.2021

Milí osmáci,

na následujících čtrnáct dní zadávám úkoly, z nichž jeden je povinný a bude hodnocen známkou, druhý je nepovinný, ale můžete za něj získat další jedničku (doporučuji vypracovat) a poslední je nepovinný a oddechový.

 1. ZDE je jednoduchý kvíz, který slouží jako opakování učiva 1. pololetí. Jako nápovědu použijte sešity, učebnice a vlastní hlavu, případně vaše referáty. Tento úkol je povinný a bude hodnocen známkou do Bakalářů v rozsahu 1-5 (5-nesplnil). Kvíz je vytvořen v MS Forms, stačí zodpovědět otázky (vybíráte z možností).
 2. Druhý úkol je nepovinný a je určen všem, kteří máte rádi rébusy, skrývačky – ZDE. V každé větě se skrývá jeden hudební skladatel – najdete jeho jméno? Pokud najdete alespoň polovinu z nich, pošlete mi jména do soukromého chatu či na e-mail houskova.hana@zschodov.cz.
 3. Až se budete chtít protáhnout u počítače mezi hodinami, otevřete si TENTO ODKAZ a za doprovodu hry na tělo si poslechněte známou pecku od skupiny Queen.

Všechny úkoly (povinné i nepovinné) prosím splňte, případně zašlete DO PÁTKU 19.3.2021. Děkuji, H. H.

______________________________________________________________________________________________________

15.2.-26.2.2021

Milí osmáci.

Co se mezi online hodinami trochu pobavit a rozpohybovat tělo v rytmu hudby?

ZDE je odkaz na známou „pecku“, kterou si můžete zazpívat či zabroukat za doprovodu hry na tělo (tleskání, pleskání, luskání, dupání apod. – pro vás, kteří pod sebou máte sousedy, s dupáním opatrně…). Značky k daným činnostem jsou součástí videa, se zopakováním vám nácvik zabere maximálně patnáct minut.

Jelikož nás v druhém pololetí čeká vývoj populární hudby, ZDE můžete zhlédnout video – TOP 10 Nejsledovanější videa na YouTube. Najdete mezi nimi i svůj oblíbený song?

______________________________________________________________________________________________________

1. pololetí 2020/2021 (do 15.1.2021)

Dobrý den,

úkoly se nemění, avšak kdo má nedostatečnou na Bakaláři (v kolonce Projekt), má stále možnost projekt (dějiny hudby – témata viz níže) dodělat a známku si tak opravit.

Milí osmáci,

na následující období vám zadávám tři úkoly, z nichž jeden bude povinný a ostatní nepovinné (o těch si popovídáme po návratu do školy).

 1. Povinný úkol – z následujících uměleckých slohů si vyberete jeden a zpracujete projekt. Ten bude obsahovat informace o vývoji hudby v daném období, jak hudba vypadala, které hudební nástroje se používaly, jak vypadaly orchestry a podobně. Poté vyberete několik nejvýznamnějších představitelů tohoto období a představíte je (stručně – život a dílo). Projekt bude zpracován na papíru o formátu A3 (minimálně) – prosím vlastnoručně, můžete doprovodit obrázky (podle vašich možností). Prosím o ofocení vašich hotových dílek a zaslání buď na houskova.hana@zschodov.cz anebo na Teams přímo mně do chatu. Vaše projekty vyvěsím do skupiny na Teams, kterou vytvořím, a všichni budete mít přístup k práci ostatních. Na projekt máte čas měsíc – tzn. do konce listopadu, i kdybychom se do té doby vrátili do školy. Pokud budou naplněna všechna témata (můžete se domluvit mezi sebou a podělit se), po návratu do školy uděláme jednu souhrnnou hodinu týkající se vývoje vážné hudby a začneme se věnovat vývoji hudby moderní.
  1. Středověká hudba, chorál
  2. Renesance
  3. Baroko
  4. Klasicismus
  5. Romantismus
  6. Vážná hudba 20. století – nové směry jako např. novoklasicismus, dodekafonie, impresionismus, apod.viz učebnice
 2. Nepovinné úkoly
  1. Sestavte si žebříček vašich nejoblíbenějších skladeb – TOP 5.
  2. Na tomto odkazu si můžete pustit vývoj hudby od počátků až dodnes – doporučuji zhlédnout – ukázky jsou kratičké a uslyšíte leccos známého.