Milí sedmáci.

Co takhle se trochu protáhnout mezi online hodinami? V tomto odkazu naleznete melodii z Addams Family a ve videu jsou značky, které vám napoví, jak melodii doprovodit vlastním tělem (tleskání, luskání, pleskání, dupání..). Činnost vám zabere chviličku.

Pro zopakování látky máte ZDE „spojovačku“ – obrázky hudebních nástrojů spojte s jejich názvem (jednoduše chytíte název hudebního nástroje a přetáhnete na příslušný obrázek).

______________________________________________________________________________

1.pololetí (do 15.1.2021)

Dobrý den,

úkoly se nemění, avšak kdo má nedostatečnou na Bakaláři (v kolonce Projekt), má stále možnost projekt (Vánoce v cizích zemích) dodělat a známku si tak opravit.

Dobrý den,

zadávám úkoly na následující období. Jeden bude povinný, druhý nepovinný.

 1. POVINNÝ: Jelikož se pomalu, ale jistě blíží Vánoce, vaším prvním úkolem bude zpracovat projekt. Vyberete si jeden stát z nabídky a zkusíte zjistit, jaké zvyky a tradice jsou dodržovány v dané zemi, kdo nosí dárky apod. Můžete zmínit také nejznámější vánoční koledu (koledy). Vybrat si můžete např. Českou republiku, Rusko, Polsko, Německo, Itálii, severské země, Velké Británii, USA. Projekt zpracujte na formát minimálně A4, doplňte kresbami, obrázky, pěkně upravte. Vyfocený (nebo naskenovaný – dle vašich možností) ho pošlete na houskova.hana@zschodov.cz anebo přímo do chatu v aplikaci Teams – DO KONCE LISTOPADU.
 2. NEPOVINNÝ: Poslechněte si vánoční koledy cizích zemí a vyberte si jednu (dvě), která se vám líbí nejvíce. Na výběr máte tyto koledy (po kliknutí na název země se vám otevře odkaz):
  1. Německo
  2. Itálie
  3. Rusko
  4. Velká Británie
  5. Česko