Milí deváťáci,

na následujících 14 dní zadávám celkem tři úkoly, z nichž jeden je povinný a bude hodnocen známkou do Bakalářů, druhý je nepovinný, avšak jedničku můžete získat také.

 1. ZDE je jednoduchý kvíz (test), který slouží k zopakování učiva z 1. pololetí – dějiny hudby. K dispozici máte učebnice, vlastní projekty a jiné zdroje. Úkol je POVINNÝ a bude hodnocen.
 2. Úkol (nejen) pro bystré hlavičkyZDE je skrývačka, kde budete hledat příjmení slavných hudebních skladatelů. V každé větě je ukryt jeden hudební skladatel. Pokud jich najdete alespoň polovinu, můžete získat další jedničku.
 3. Pro protáhnutí u počítače a pobavení vkládám opět odkaz na písničku s doprovodem hry na tělo ZDE.

Vypracované úkoly (kromě kvízu) zasílejte DO 19.3.2021 do soukromého chatu na Teams nebo na e-mail houskova.hana@zschodov.cz. Všem děkuji, H. H.

______________________________________________________________________________________________________

15.2.-26.2.2021

Milí deváťáci.

Co se mezi online hodinami trochu pobavit a rozpohybovat tělo v rytmu hudby?

ZDE je odkaz na známou „pecku“, kterou si můžete zazpívat či zabroukat za doprovodu hry na tělo (tleskání, pleskání, luskání, dupání apod. – pro vás, kteří pod sebou máte sousedy, s dupáním opatrně…). Značky k daným činnostem jsou součástí videa, se zopakováním vám nácvik zabere maximálně patnáct minut.

Jelikož nás v druhém pololetí čeká vývoj populární hudby (té české), ZDE můžete zhlédnout video – TOP 10 Nejsledovanější české hudební videoklipy. Najdete mezi nimi i svůj oblíbený?

______________________________________________________________________________________________________

1.pololetí 2020/2021 (do 15. 1. 2021)

Dobrý den,

úkoly se nemění, avšak kdo má nedostatečnou na Bakaláři (v kolonce Projekt), má stále možnost projekt (dějiny hudby – témata viz níže) dodělat a známku si tak opravit.

Milí deváťáci,

na následující období vám zadávám tři úkoly, z nichž jeden bude povinný a ostatní nepovinné (o těch si popovídáme po návratu do školy).

 1. Povinný úkol – z následujících uměleckých slohů si vyberete jeden a zpracujete projekt. Ten bude obsahovat informace o vývoji české vážné hudby, jak hudba vypadala, které hudební nástroje se používaly, jak vypadaly orchestry a podobně. Poté vyberete několik nejvýznamnějších představitelů tohoto období a představíte je (stručně – život a dílo). Projekt bude zpracován na papíru o formátu A3 (minimálně) – prosím vlastnoručně, můžete doprovodit obrázky (podle vašich možností). Prosím o ofocení vašich hotových dílek a zaslání buď na houskova.hana@zschodov.cz anebo na Teams přímo mně do chatu. Vaše projekty vyvěsím do skupiny na Teams (do stejné skupiny, kde se s 9. A a B spojuji na češtinu a 9. C vytvořím novou skupinu jen na hudební výchovu) a všichni budete mít přístup k práci ostatních. Na projekt máte čas měsíc – tzn. do konce listopadu, i kdybychom se do té doby vrátili do školy. Pokud budou naplněna všechna témata (můžete se domluvit mezi sebou a podělit se), po návratu do školy uděláme jednu souhrnnou hodinu týkající se vývoje vážné hudby a začneme se věnovat vývoji hudby moderní.
  1. Středověká hudba, gotika, doba Karla IV.
  2. Renesance
  3. Baroko
  4. Klasicismus
  5. Romantismus
  6. Česká vážná hudba 20. století
 2. Nepovinné úkoly
  1. Sestavte si žebříček vašich nejoblíbenějších skladeb – TOP 5.
  2. Na tomto odkazu si můžete pustit vývoj světové hudby od počátků až dodnes – doporučuji zhlédnout – ukázky jsou kratičké a uslyšíte leccos známého.