23. 09. 2020

Informujeme zákonné zástupce našich žáků, že škola nevyužila doporučení ministra zdravotnictví a v pátek 25.9. nebudeme vyhlašovat ředitelské volno. Škola i školní družina budou v normálním...

17. 09. 2020

Ministr zdravotnictví oznámil zpřísnění v nošení roušek ve školách. Od pátku 18.9. bude povinnost nosit roušku nejen ve společných prostorách, ale i ve třídách a to po celou dobu vyučování...

28. 08. 2020

1.9. 2020 ŠKOLNÍ DRUŽINA V OMEZENÉM PROVOZU. Ranní družina od 6:00. Odpolední družina do 15:00. Od úterý 2.9. 2020 běžný režim, tzn. ranní družina od 5:30, odpolední družina do...

Elektronická žákovská knížka - BAKALÁŘI

Jedná se o webovou aplikaci, která využívá data ze školního informačního systému Bakaláři.

Můžete si zde prohlížet osobní údaje žáka a jeho zákonných zástupců, najdete zde informace o pololetní a průběžné klasifikaci, výchovná opatření (pochvaly, napomenutí a důtky), ankety a speciální komunikační systém školy Komens, kde můžete komunikovat se školou, posílat omluvenky, atd..

Při prvním rozkliknutí se vám objeví přihlašovací okénko. Zadejte do něj své přihlašovací jméno a heslo, které obdržíte ve škole při třídních schůzkách, případně u třídních učitelů.

Pokud si chcete změnit své přihlašovací heslo, kliknete na odkaz "Nástroje" a pak na "Změna hesla". Ke změně hesla je potřeba zadat bezpečnostní kód, který jste obdrželi zároveň s přihlašovacími údaji. Pokud byste potřebovali nový, musíte kontaktovat třídního učitele a znovu si dojít do školy pro přihlašovací údaje.

Po přihlášení se vám objeví úvodní stránka.

 

úvodní obrazovka
Novinky jsou vysvíceny červeně.
Výběrem v horním menu si zvolíte, co vás zajímá.

výběr

 

Vzhledem k tomu, že má každý rodič trochu jinou představy, co by chtěl v matrice online vidět, můžete si stránky přizpůsobit pomocí četných zaškrtávátek - velký význam mají u průběžné klasifikace, kde si můžete zapnout zobrazení data, typu známky, průměru, nastavit si můžete filtr, za které období chcete známky vidět (týden, měsíc, atd.). Podrobné informace ke známkám najdete po kliknutí na zkratku předmětu.

 


parametry známek
K dispozici je vám i komunikační systém Komens. Pomocí něho můžete komunikovat s třídním učitelem a dalšími vyučujícími svého dítěte. Při zápisu zprávy můžete zatrhnout potvrzení doručení a tím si zajistíte, že budete mít jistotu, že učitel zprávu četl.
Komens
Omluvenka v systému Komens nahrazuje telefonickou omluvu na začátku nemoci. Samozřejmostí je písemná omluvenka v ŽK po skončení nepřítomnosti.
omluvenka
Obecná zpráva slouží k domluvě s učiteli ohledně vašeho dítěte.

zpráva

 


Do systému se můžete přihlásit na odkazu Bakaláři matrika v horním menu na webových stránkách školy http://www.zschodov.cz., nebo přímo na odkazu http://bakalari.zschodov.cz/bakaweb/login.aspx.