21. 05. 2020

Denně od 25.5. 2020 je možné si vyzvednout věci Vašich dětí ze školní družiny. Budeme také vracet vybrané peníze za kulturní představení, která se neuskutečnila. pondělí, středa, pátek...

12. 05. 2020

Přihlášení žáků do školních skupin od 25.5. 2020 včetně odpoledních zájmových bloků. Podmínky a pravidla přítomnosti žáků ve...

08. 05. 2020

V úterý 12.5. 2020 zveřejníme podmínky pro dobrovolnou účast žáků 1.stupně ve...

ŠP Nové Město 2.B 22.6.2016

Výšlap na Plešivec, houby a večeře na terase

Dnes nezahájíme obligátně rozcvičkou, ale fotbalem. Fandili jsme celý první poločas, ale evidentně to nestačilo a tak jsme šli raději spát. Tatínkové se určitě rozčilovali ještě dalších 45 minut jako Marcel, ale nebylo to nic platné. Fotbal se prostě nepovedl a tak ti, co tvrdí, že honit se za kulatý nesmyslem je ztráta času, jsou zase chvíli na koni. Chvíli…smiley.

Ráno rozcvička po vedením paní vychovatelky, která je nejen výbornou „logistkou“ našich baťohů, ale rovněž neskutečně šikovnou osobu, která dokáže vyrobit z ničeho něco. A to není zdaleka všechno. Pořádně nás protáhla a dnes jsme si místo jednoho kolečka, dali rovnou dvě. Běh sprintem je jiný než ten, který si vyžaduje vytrvalost. Uběhli jsme to však všichni a „slavobrána“ nám byla odměnou smiley. Fyzička strmě stoupá!

Snídaně, bodování pokojů opět s jedinou desítkou (holky holt musí ještě paní učitelko trénovat) a příprava na výšlap. Kontrola baťůžků, doplnění tekutin a jídla a taky nějaké ty sladkosti. Je půl desáté a masa svalů, šlach a neskutečné vytrvalosti se dává do pohybu. Zatímco první část je z kopce a jde to skvěle, po dvou kilometrech přichází změna. Teď už to půjde jen strmě vzhůru. Skupina se dělí na dvě části. Ta první peláší neskutečně svižně do kopce, zatímco ta druhá vlažným tempem stoupá a přitom hledá houby. Těch jsme nakonec našli požehnaně. V půl dvanácté zdoláváme Plešivec, aniž by někdo z nás fňukal, což Marcelovi nejde do hlavy. A prý, že dnešní děti nic nevydrží smiley.

Druhá část výšlapu vede jinou cestou. Je delší, ale není tak členitá. Krátíme si ji různě. Někdo hledá stále houby, někdo si povídá a někdo hraje s Marcelem Černé historky. Dává nám sice zabrat, ale nakonec se vždycky nějak k vyřešení záhady dopracujeme. Nejsme žádná ořezávátka. Během přestávek se intenzivně věnujeme obsahu svých baťůžků, takže nakonec neneseme skoro nic. Vlastně jo, houby, malé valony a zážitky. Výhled od Švýcárny byl fakt moc pěkný a každému družstvu se podařilo cestou najít mnoho valonů, které tu vytrousili permoníci.

Z výletu letíme rovnou do koupelny a pak si užíváme zaslouženého klidu. Vážně zaslouženého! Večeře se tentokrát odehrává na terase, což je hóódně příjemné a třešnička v podobě nanuku podtrhuje povedený den. Teplý večer trávíme venku hrami a dalšími soutěžemi. Blíží se večerka a myslíme, že dneska se žádný protest nedá očekávat ani v náznaku. Tak dobrou noc a zítra nám držte pěsti. Čeká nás cesta za pokladem.    

Fotky ze čtvrtého dne.